Ta strona używa plików cookies. Więcej w polityce prywatności.

Unraid

Unraid

Najlepsze oprogramowanie serwera NASForum unraidPL

Napisane przez: | Wprowadzono: | Kategoria:

Witam,

Dziś szybki wpis dotyczący tego co pojawiło się w menu na blogu.

Postanowiłem, że postawię sobie forum dla bloga unraid.pl :). Nie jest to oczywiście jakieś wielce profesjonalne forum ale mam nadzieję, że to co oferuje Flarum (bo na tym oprogramowaniu to forum jest oparte) w zupełności wystarczy. Nie chciałem bawić się w żadne wielkie oprogramowanie typu phpBB albo bbPress. Lekkie, łatwe i przyjemne forum oparte na Flarum w zupełności wystarczy.

Forum postawiłem (a jakże) na Dockerze w moim ulubionym systemie - Unraid!!!. Miałem z tym trochę problemów ale chyba się z nimi uporałem. Nie za bardzo znam to oprogramowanie ale doszedłem do wniosku, że będę robił tzw. rozpoznanie bojem czyli na bieżąco będę „walczył” z problemami.

Do postawienia forum bloga unraid.pl skłoniło mnie kilka przemyśleń:

  • forum forums.unraid.net czyli oficjalne jest świetne. Znajdziemy tam bardzo wiele informacji dotyczących naszego systemu. Niestety jest w wersji angielskiej (niektóre wątki czasami w innych językach) więc czasami ciężko się przebijać przez techniczny język angielski zwłaszcza, że bardzo wielu użytkowników używa tzw. skrótów myślowych i nie zawsze można nadążyć za wyjaśnieniami w danej kwestii;
  • oficjalne forum jest olbrzymie!!! To świetna sprawa ale często problemem jest szukanie odpowiedzi w tematach w gruncie rzeczy konkretnych ale przez zadawanie pytań przez szukających odpowiedzi tak rozjechanych że masakra. Iluś użytkowników szuka odpowiedzi i zadaje pytania w jakimś temacie i potem trzeba się przebijać przez całą dyskusję żeby znaleźć odpowiedź na nurtujący nas problem. W cholerę męczące to jest - kilka razy doświadczyłem takiego problemu. Przebijasz się przez 20 podstron (a bywają wątki z większą ilością) żeby znaleźć konkretną odpowiedź na problem jaki masz;
  • nie wiem ile osób śledzi mojego bloga. Może kilka, może kilkanaście. Dobrze by było wymienić się doświadczeniami z użytkowania unraid. Zawsze to łatwiej pogadać z kimś we własnym języku, poznać problemy innych i pomóc w ich rozwiązaniu.

Dlatego też postanowiłem że postawię forum :).

Z racji tego że forum stoi na moim unraid w docerze ma kilka ograniczeń. Może się zdarzyć, że akurat grzebię w serwerze (nie jest to częste) i na chwilę jest on wyłączony. Serwer u mnie działa od godz 7 do 01 w nocy (oszczędzanie prądu) :). Także w w/w momentach po prostu dostępu do forum nie będzie. Mam nadzieję, że użytkownicy forum (jeśli tacy się znajdą) wybaczą mi te drobne uciążliwości.

Zapraszam na forum.unraid.pl!!!

Napędzane przez:


© 2020 MarcinK Napisz do mnie